Текстиль готелю

Обов’язковим атрибутом кожного готелю є текстиль. Це постільні речі та махрові вироби, штори, покривала та ін. Текстиль, використовуваний в готельному господарстві повинен відповідати ряду вимог за своїми характеристиками, ну і відповідати зірковості готелю.

текстиль отеля

Источник: снять гостиницу в Харькове voyage.kh.ua

Готельний текстиль по розділений на кілька груп. Ковдри, пледи і подушки відносяться до постільної групі використання. Рушники, килимки та халати – це група махрових виробів. Покривала, штори і декоративні подушки зараховують до декоративної групі готельного текстилю.

Вимоги, що пред’являються до текстильної продукції, визначають її якість, зручність у використанні та термічній обробці. Кожна група повинна відповідати своїм вимогам, які ми розглянемо більш докладніше.

Група постільної білизни повинна володіти винятковим антиалергенними властивостями. Це пов’язано з тим, що клієнти по-різному можуть переносити вплив деяких матеріалів постільної білизни. Тому необхідно підібрати такий матеріал, який не буде викликати алергію. Такими властивостями славиться поліестеровий наповнювач «Hollofibre». Завдяки своїм властивостям, його активно використовують в якості наповнювача для готельних постільних речей.

Існує така характеристика постільних речей, як щільність. Щільність подушок в готельних номерах не менше 600 грам на квадратний метр. Максимально допустима щільність для подушок – 1000 грам на квадратний метр, відповідно. У залежності від щільності подушок, визначається її оптимальна висота.

Ковдри мають таку характеристику, як рівень тепловіддачі. Зимові ковдри повинні мати рівень тепловіддачі не менше 10 одиниць, для літніх ковдр нижня планка тепловіддачі встановлена ​​на 4,5 одиниць. У готелях будь-якого рівня комфортності повинні бути присутніми наматрацники. Якщо в нашій країні раніше наматрацники були рідкістю, то сьогодні – це обов’язковий атрибут в силу підвищення європейських вимог до якості сервісу. Наматрацник – це своєрідний чохол, який захищає матрац від зносу. Верхня частина його робиться з «дихаючого» матеріалу, а наповнення – з «Hollofibre». На нестандартних формах матраців можуть використовувати інші конструкції наматрацників.

наматрасники

Білизна в більшості готелів є іміджевим інструментом, що визначає рівень сервісу. Застосовується постільна білизна з чистої бавовни або з вмістом поліестеру. З економічної точки зору, більш вигідніше використовувати білизну з суміші бавовни і поліестеру. Вони володіють більшою зносостійкістю і значно меншою вартістю.

Білизна з більшою щільністю і дрібним плетінням мають значно більший термін служби, тому повсюдно використовуються в готельному господарстві. Тканини «Percale» – одні з найкращих варіантів подібного білизни, застосовуються в чотирьох і п’ятизіркових готелях. За кордоном в сімейних готелях номери комплектують постільна білизна з вишивкою. У нас поки що така білизна в дивину.

Розрахунком необхідного текстилю займається отельер готелю. Він повинен вірно прорахувати кількість необхідних одиниць на один номер. Рівень зірковості готелю визначає якість білизни. Залежно від якості вибирається кількість необхідного білизни. У будь-якому випадку на один готельний номер необхідно мати не менше 4 комплекти білизни. Середній термін служби при самій акуратною експлуатації складає близько півтора років.
Як і всі інші групи текстилю, махрові вироби також вибираються виходячи з рівня зірковості готелю. Існують певні характеристики щільності, яких необхідно дотримуватися при виборі. Махрові вироби для чотирьох і п’ятизіркових готелів повинні мати щільність в діапазоні 450-600 грам на квадратний метр. У ванних килимків щільність становить 700-1000 грам на квадратний метр.

Рушники різних виробників відрізняються розмірами, але все ж є діапазон, якого слід дотримуватися. Серветка для обличчя – 300-400 мм; банний рушник – 700-1400 мм; банная простирадло – 1000-1500 мм. У номері обов’язково має бути рушник для пляжу, лазні або сауни, м’які тапочки і махровий халат.

Драпірування, оббивка та інші деталі інтер’єру підбираються виключно за рекомендаціями дизайнера відповідно до загальним стилем інтер’єру. Головне, щоб всі тканини, використовувані в інтер’єрі, були просякнуті спеціальної протівовоспламеняющіеся просоченням.


Posted

in

by

Tags: